شنبه 1399/06/22 - 08:16 esfahan-admin
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان اصفهان

عرصه های تولیدی نامحدود، حتی با وجود کرونا

مسئول کارگاه تولید دستگاه ماسک، آقای فتوحی گفت: تا کنون 21 قرارداد ساخت با مجموعه های مختلف بسته ایم که 15 دستگاه تحویل و 6 دستگاه دیگر آماده تحویل داریم. در این کارگاه تولیدی که سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فدا به اتفاق هیئت همراه از آن بازدید کرد و با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ 10 میلیارد تومان راه اندازی شد، 12نفر به صورت مستقیم و 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

آقای فتوحی مسئول کارگاه تولید دستگاه ماسک در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: پس از شیوع کرونا در ایران و نیاز جامعه به استفاده از ماسک و ورود دلالان به این بازار و بالطبع کمبود و افزایش قیمت آن در جامعه در ابتدای امر، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اقدام به وارد کردن یک دستگاه تولید ماسک از خارج از کشور به مبلغ 1میلیارد و 200 میلیون تومان کرد که به دلیل نوسانات بازار ارز و افزایش قیمت دلار وارد کردن آن صرفه اقتصادی نداشت. پس از آن یک شرکت دانش بنیان در اصفهان، با تلاش های شبانه روزی و با نصف قیمت نمونه خارجی، اقدام به تولید نمونه داخلی این دستگاه نمود، که کمک به سزایی در تولید ماسک در کشور کرد ولی کماکان قیمت آن بالا بود و دستگاه کش زن نداشت.

وی اضافه کرد: همکاران ما در این شرکت با اعمال تغییراتی در این دستگاه ها توانستند نمونهء دقیق این دستگاه که در هر ثانیه 2 عدد ماسک تولید می کند را، بدون هیچگونه کمبود و نقصی به همراه کش زن سرخود و با نصف قیمت نمونهء تولید شده قبلی به بازار عرضه کنند.

بازدید سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فداء، فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان از کارگاه تولیدی
بازدید سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فداء، فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان از کارگاه تولید دستگاه

تولید 21 دستگاه تولید ماسک

مسئول کارگاه تولید دستگاه ماسک، آقای فتوحی گفت: تا کنون 21 قرارداد ساخت با مجموعه های مختلف بسته ایم که 15 دستگاه تحویل و 6 دستگاه دیگر آماده تحویل داریم. در این کارگاه تولیدی که سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فدا به اتفاق هیئت همراه از آن بازدید کرد و با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ 10 میلیارد تومان راه اندازی شد، 12نفر به صورت مستقیم و 40 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: در اوایل کار تعداد 4 دستگاه را در خود کارگاه در مدار تولید قرار دادیم ولی پس از اشباع بازار تعداد دستگاه ها را به 1 تقلیل داده و هم اکنون با ظرفیت یک دستگاه در حال تولید ماسک هستیم، که تا کنون بیش از 3 میلیون ماسک تولید کرده ایم.

وی اضافه کرد: چنانچه خیریه ها، هیئات، پایگاه های بسیج و مساجد درخواست خرید داشته باشند درصد تخفیفی برای آنها اعمال میکنیم.