سه شنبه 1399/10/23 - 15:25 esfahan-admin
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز بسیج سازندگی استان اصفهان

انعقاد تفاهم نامه ساخت 1150 منزل محروم بین بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان

با امضای تفاهم نامه بین بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان و کمیته حضرت امام خمینی(ره)، ساخت۱۱۵۰ واحد مسکونی مددجویی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر استان اصفهان انجام می شود.

سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان نیز در این مراسم با تقدیر از تاثیرگذاری ویژه کمیته امداد در زمینه حمایت از خانواده های محروم، اشتغال، توانمندسازی و محرومیت زدایی در جای جای کشور و استان اصفهان، گفت: امضای این تفاهم نامه در این ایام و وحدت، همدلی و همکاری بیش از پیش مجموعه بسیج سازندگی، گرو های جهادی، قرارگاه ملی پیشرفت و آبادانی و سپاه صاحب الزمان(عج) با مجموعه کمیته امداد را به فال نیک می گیریم.

سردار فدا، خدمت بی مزد و منت و توام با رعایت کرامت و آبروی افراد را یکی از ویژگی های مکتب حاج قاسم برشمرد و تاکید کرد: امضای این تفاهم نامه و همکاری برای ساخت ۱۱۵۰ مسکن مددجویی یکی از همین ظرفیت ها برای اجرای مکتب حاج قاسم و تحقق شعار محوری انقلاب برای تعالی و توانمندسازی محرومان و زمینه سازی برای زندگی توام با کرامت و حفظ شان، مقام و منزلت آنهاست.

فرمانده سپاه صاحب الزمان همچنین برای کمک به کمیته امداد در زمینه ساخت ۱۵۰۰ دستگاه حمام و سرویس بهداشتی و همچنین لوله کشی گاز منازل مددجویان مناطق محروم اعلام آمادگی کرد.

برنامه ساخت ۱۱۵۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در روستاها و مناطق شهری با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر استان به دنبال انعقاد تفاهم نامه همکاری این نهاد و سازمان برنامه بودجه در تیرماه آغاز شد و تفاهم نامه کنونی کمیته امداد و بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان(عج) با هدف تسریع در روند ساخت و احداث این واحدها امضا شده است.

سرهنگ عجمی مسئول مرکز بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: هم اکنون در حال ساخت 341 منزل محروم در سطح استان اصفهان هستیم که نیروهای جهادی ظرفیت مالی بیش از 4 میلیارد را فراهم کرده اند و ان شاءالله با استفاده از ظرفیت خیرین و مجموعه بسیج سازندگی و ارگان های دولتی می توانیم کار این منازل را به اتمام برسانیم و تحویل محرومین دهیم.

وی ادامه داد: در تفاهم با کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) با به کارگیری ظرفیت جهادی میتوانیم منازل را تحویل محرومین دهیم.

کریم زارع مدیر کل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) بیان داشت: با امضای تفاهم نامه با بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) ساخت۱۱۵۰ واحد مسکونی مددجویی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر استان اصفهان انجام می شود.

وی  امضای تفاهم نامه همکاری با سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان برای ساخت ۱۱۵۰ واحد مسکن مددجویی، گفت: هدف اصلی این تفاهم نامه بهره برداری از ظرفیت های دو طرف در راستای محرومیت زدایی است.

زارع با یادآوری سابقه درخشان همکاری کمیته امداد و مجموعه بسیج سازندگی سپاه در زمینه حمایت از نیازمندان و به ویژه ساخت و تعمیر منازل مددجویان، گفت: این تفاهم نامه علاوه بر همکاری های پیشین بر ساخت ۱۱۵۰ واحد مسکونی مددجویی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر متمرکز شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه در مناطق اشاره شده مددجویانی که دارای زمین هستند می توانند از ۸۰ میلیون تومان تسهیلات کمیته امداد استان بهره مند شوند.

زارع افزود: ۳۰ میلیون تومان از این مبلغ به صورت کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه است و در صورت فراهم شدن منابع، تا ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض دیگر نیز از محل مشارکت نیکوکاران و خیران به مددجویان اهدا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر توان لجستیکی بالا و وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان ساخت: بر اساس تفاهم صورت گرفته مراحل ساخت و احداث این واحدهای مددجویی توسط بسیج سازندگی استان و با همکاری و همیاری گروه های جهادی بسیجی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی کمک بسیج سازندگی می تواند به صرفه جویی گسترده در هزینه های ساخت برای مددجویان این نهاد که در دسته ضعیف ترین اقشار جامعه قرار دارند، شود و هزینه های ساخت را به تامین مصالح محدود کند.

زارع همچنین در ادامه با برشمردن خدمات گسترده ارائه شده توسط کمیته امداد به نیازمندان اصفهانی از برنامه این نهاد برای تکمیل و احداث ۱۵۰۰ دستگاه حمام و سرویس بهداشتی در منازل مددجویان مناطق محروم خبر داد و افزود:  طرح دیگری هم برای کمک به لوله کشی گاز منازل خانواده های نیازمند در حال اجراست که امیدواریم بتوانیم از ظرفیت بالای سپاه پاسداران، بسیج سازندگی و گروه های جهادی در این زمینه بهره مند شویم.

برای دیدن فیلم این تفاهم نامه روی اینجا کلیک کنید و در ادامه تصاویر این مراسم را ببینید.

تفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امدادتفاهم نامه با کمیته امداد