در راستای حمایت از تولید ایرانی؛
شناسه خبر :۳۸۴۹

افتتاح کارگاه گلیم بافی پایگاه بسیج شهید کلاهدوز سعید آباد گلپایگان

فرمانده پایگاه شهید کلاهدوز سعید آباد گلپایگان از افتتاح کارگاه گلیم بافی پایگاه بسیج شهید کلاهدوز با حضور مسئولین شهرستان و مردم منطقه در راستای حمایت از تولید ملی خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی؛ حسین مهراسبی فرمانده پایگاه شهید کلاهدوز روستای سعیدآباد گلپایگان در درخصوص افتتاح کارگاه گلیم بافی که با حضور جمعی از مسئولین برگزار گردید ؛ اظهار داشت : این کار در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از  تولید داخل و اقتصاد مقاومتی صورت گرفت.

مهراسبی با بیان اینکه مکان برگزاری دوره آموزشی این کلاس ها، در استای مسجد محوری بسیج، مسجد جامع سعیدآباد می باشد ، اذعان داشت : در حال حاضر ۱۲نفر هنرجو برای این دوره ثبت نام کرده اند.

وی در خصوص تأمین وسائل و ابزار مورد نیاز این کارگاه عنوان کرد : دوازده دار  قالی همراه با وسائل با سرپرستی سرکارخانم تقوایی تهیه گردیده است.

فرمانده پایگاه شهید کلاهدوز حوزه  مقاومت بسیج شهید مدنی تصریح کرد : آموزش این دوره ها در ۳ ترم می باشد که  هر ترم آموزشی در دو هفته روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه برگزار می گردد.

وی در خصوص هزینه برگزاری کلاس ها با عنوان اینکه هزینه هر هنرجو ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال می باشد بیان داشت: این مبلغ با همیاری خیرین محل به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال رسید.

وی افزود : هزینه هر ترم ۵۰۰/۰۰۰ ریال می باشد و هزینه خرید دار قالی، برپا کردن دار و وسائل به عهده این حقیر می باشد .

مهراسبی گفت : برآورد مبلغ کل هزینه شده دوره آموزشی مذکور برای ۱۲ نفر ۵۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد.

فرمانده پایگاه شهید کلاهدوز سعید آباد عنوان کرد : طرح با استقبال زیاد روستاییان صورت گرفته بوده ولی به دلیل محدودیت مالی طرح فقط جوابگوی آموزش ۱۲ نفر  می باشد .

مهراسبی با بیان اینکه در پایان دوره به هنرجویان کارت مهارت فنی حرفه ای داده می شود اظهار داشت : در پایان چند نفر حرفه ای برای کار و بیمه انتخاب و به کارکاه صنایع دستی سعیدآباد معرفی و بکارگیری می گردند.

 وی در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی دیگر برای بانوان روستایی در این پایگاه اذعان داشت : در حال حاضر دوره گلیم بافی برگزار می شود و بعد از آن دوره های سبدبافی و چرم دوزی را خواهیم داشت.

مهراسبی در خاتمه از حمایت های مادی و معنوی امام جماعت سعیدآباد حجت الاسلام و المسلمین حسینی فخر و هیئت امنای مسجد جامع سعیدآباد تشکر و قدردانی نمود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها