رئیس سازمان بسیج سازندگی اصفهان؛
شناسه خبر :۴۱۱۳

گروه‌های جهادی اصفهان در هر منطقه محروم ۳ تا ۵ سال فعالیت می‌کنند

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان با بیان اینکه در گذشته گروه‌های جهادی استان اصفهان به صورت مقطعی فعالیت داشتند گفت: امسال، گروه‌های جهادی به مدت ۳ تا ۵ سال در مناطق محروم فعالیت می‌کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی؛ احسان‌الله رضاپور با بیان اینکه در گذشته گروه‌های جهادی استان اصفهان به صورت مقطعی فعالیت داشتند گفت: امسال گروه‌های جهادی به مدت ۳ تا ۵ سال در مناطق محروم برای رفع کامل محرومیت و ایجاد آبادانی در روستاها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: ۳۰ هزار نفر در سال گذشته در قالب گروه‌های جهادی دانشجویی، بسیج مساجد و محلات و گروه‌های مستقل توانستند حدود ۵۰۰ نقطه دارای محرومیت را تحت پوشش قرار دهند.

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان عنوان کرد: در سال جدید ۳۰ هزار جهادگر و در قالب ۴۰۰ گروه جهادی اما با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جدید و تعیین جغرافیای هدف و در نظر گرفتن مناطق اولویت‌دار اعزام می‌شوند.

وی گفت: این گروه‌ها در روستای بالای ۵۰۰ خانوار و روستاهای کم جمعیت اطراف آن فعالیت می‌کنند تا روستا به آبادانی برسد و تکمیل شود و پس از آن در منطق دیگری فعالیت می‌کنند.

رضاپور تصریح کرد: استان اصفهان محرومیت فراوانی دارد و اولویت کار در استان اصفهان و شهرستان‌هایی همچون سمیرم، فریدون‌شهر، فریدن، خوربیابانک، برخوار و مناطق حاشیه شهر است، همچنین برخی از گروه‌ها به استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام و کهکیلویه و بویراحمد بر اساس نیازسنجی انجام شده اعزام می‌شوند.

وی گفت: مقام معظم رهبری تعبیری دارند که کار گروه‌های جهادی را مظهر مجسم آیه قرآن مبنی بر «کونوا دعاة الناس به غیر السنتکم» هستند چرا که این گروه‌ها با حضور و عمل خود، مردم را به دین و اسلام دعوت می‌کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها