شناسه خبر :۵۷۷۹

کشت گیاه داروئی زرین گیاه توسط جوانان بسیجی شهر چادگان

جوانان بسیجی شهرستان چادگان با همکاری و مساعدت قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج چادگان اقدام به کشت زرین گیاه به صورت زراعی در مهرماه نمودند .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی از چادگان، مدیر قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج چادگان، از کشت گیاه دارویی کمیاب و در حال انقراضِ «زرین گیاه» به صورت پایلوت در سطح یک هکتار از اراضی کشاورزی روستای علی عرب از توابع شهرستان چادگان با اشتغالزایی ۲ نفر مستقیم و ۲نفر غیر مستقیم ( بسته بندی و فروش ) خبر داد.

سروان پاسدار بهرام قاسمی افزود: جوانان بسیجی تحصیل کرده روستای علیعرب با احیاء اراضی بایر و خشک حاشیه روستا با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج چادگان به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال اقدام به کشت گیاهان داروئی نمودند . آبیاری این گیاه به روش تیپ و هر ۱۵ روز یک بار انجام می‌شود.

وی با پیش بینی برداشت ۱۰۰ کیلوگرم زرین گیاه از این سطح افزود: قیمت هر کیلوگرم گیاه خشک این محصول یک میلیون ریال به فروش می‌رسد.

«زرین گیاه» یک گیاه چند ساله و نیمه چوبی به طول ۲۰ سانتیمتر است که به عنوان یک گیاه دارویی جهت کاهش تب، درد مفاصل و روماتیسم، تقویت حافظه، درمان بیماری ام اس، سریع کردن جریان خون، درمان سرگیجه، وزوز گوش و سر درد به کار می‌رود.

زرین گیاه، از اوایل اردیبهشت تا مهر ماه هر سال باقی می‌ماند و طی سه مرحله در فصل‌های بهار و تابستان چینش می‌شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها