مدیر بخش کشاورزی سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان:
شناسه خبر :۶۵۸۳

عملیات اجرایی کنترل بیماری سالک در پنج شهرستان استان اصفهان

این عملیات با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ۵ شهرستان طی سال ۱۳۹۷ انجام شد. این اقدام که حول محور های طعمه گذاری ، لانه کوبی ، و مه پاشی در کانون های وجود جونده موثر در چرخه تکمیل حیات پشه خاکی انجام شد با بکار گیری حدود ۳۴۵ نفر در قالب ۵۵۲۰ نفر روز و در سطحی بالغ بر ۱۳۸۰۰ هکتار صورت گرفت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی مهندس محسن دانشور مدیر بخش کشاورزی سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت طی سال ۱۳۹۷ عملیات اجرائی کنترل بیماری سالک با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ۵ شهرستان انجام شد. این اقدام که حول محور های طعمه گذاری ، لانه کوبی ، و مه پاشی در کانون های وجود جونده موثر در چرخه تکمیل حیات پشه خاکی انجام شد با بکار گیری حدود ۳۴۵ نفر در قالب ۵۵۲۰ نفر روز و در سطحی بالغ بر ۱۳۸۰۰ هکتار صورت گرفت.

وی افزود نیروهای بسیجی آموزش دیده در شهرستانهای ۱-اصفهان : در ۲ بخش جرقویه سفلی و علیا شامل مناطق : نیک آباد، حسین آباد، حیدر آباد، سیان ،گنج آباد، محمد آباد، نصر آباد، پیکان ،سعادت آباد، حسن آباد ،رامشه و حارث آباد است و بخش ورزنه، برآن شمالی، جلگه و بن رود شامل مناطق ورزنه قورتان اشکهران باقرآباد کفران فارفان اژیه و امامزاده اسلام آباد شریف آباد هرند هاشم آباد طهمورثات و ابوالخیر ، فساران و اطراف پایگاه هشتم شکاری

۲. اردستان شامل اردستان زواره تلک آباد و مهاباد

۳. برخوار: مناطق حبیب آباد شهرک هوانیروز و شهربازی سیمرغ پارک جنگلی مجاور مسکن طلاب

۴. شاهین شهر و میمه : سایت و بنیاد گلدیس گرگاب و کوره های آجرپزی گز

۵. نطنز : بادرود و امامزاده آقاعلی عباس متین آباد و کمپ ، خالد آباد

نسبت به انجام عملیات کنترل بیماری سالک با همکاری شبکه بهداشت شهرستان های یاد شده اقدام نمودند

این عملیات در سال های قبل نیز بصورت موردی و شهرستانی انجام می شده است .

وی در خصوص نقاط ضعف این طرح تصریح کرد:

*این طرح قرار بود در ۴ مرحله انجام شود اما در مرحله سوم متوقف شد

*بخشی از وجود جونده ها در اراضی بیابانی و در کنار بوته های گز و تاغ کاشته شده توسط منابع طبیعی است که باید جهت مبارزه با آنها منابع طبیعی نیز ورود پیدا کند

*یکی از مراکز و کانون های آلوده زباله و نخاله های ساختمانی رها شده در محل های فوق است که دستگاه های متولی باید نظارت داشته باشند .

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها