مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان:
شناسه خبر :۶۶۷۷

بسیج سازندگی استان اصفهان پیشرو در درختکاری

در هفته منابع طبیعی و درختکاری مسئولین سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان همگام با مسئولین دولتی استانی اقدام به غرس نهال های مثمر و غیر مثمر نمودند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی از اصفهان در هفته منابع طبیعی و درختکاری مسئولین سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان همگام با مسئولین دولتی  اقدام به غرس نهال های مثمر و غیر مثمر نمودند.در طول هفته درختکاری در شهرستان های برخوار و شاهین شهر و سایر شهرستان های استان این امر صورت گرفت. فرماندار شهرستان برخوار پس از سرکشی به عرصه بیابانزدائی و کانون بحران برداشت ریزگرد در روستای پروانه از توابع این شهرستان از اقدامات بسیج سازندگی استان اصفهان در راستای بیابانزدائی به مساحت ۱۰۰ هکتار از بیابان های این منطقه قدر دانی نمود.

همچنین سرهنگ رضاپور مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص کاشت نهال های مثمر در پادگان قدس سپاه ناحیه ی مقاومت بسیج شاهین شهرو مراسمی که به همین منظوربرگزار شده بود بیان کرد در طی سال های گذشته بسیج سازندگی استان حدود ۱۲ هزار هکتار از کانون های برداشت ریزگرد را با درختان غیر مثمر پوشش داده و با پساب فاضلاب اقدام به آبیاری نموده و از این طریق این بحران را کنترل کرده است.

وی افزود این اقدام علاوه بر کنترل بحران ریزگرد ها باعث شد استفاده از پساب فاضلاب برای آبیاری درختان مثمر و سبزیجات متوقف شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها