مدیر فنی و محرومیت زدائی بسیج سازندگی استان اصفهان:
شناسه خبر :۷۸۶۹

۷۹۰۰ واحد مسکونی استان اصفهان در اوایل امسال بر اثر وقوع سیل دچار خسارت شد

بعد از وقوع سیل در شهرستان آق قلا بلافاصله ابلاغ کردیم جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی از خیرین آغاز شود و در تمام پایگاه های بسیج و مساجد استان اقدام به جمع آوری صورت گرفت. این اقلام اکثرا بهداشتی و مواد غذایی بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی طی مصاحبه ای که با مدیر فنی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان اصفهان مهندس محمد علی صفائیه صورت گرفت وی اظهار داشت: مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی به سیل زدگان شهرستان آق قلا حدود ۹۰۰ میلیون تومان برآورد شد که کمک های غیر نقدی شامل آب معدنی ، آرد خبازی ، خشکبار ، مواد شوینده ، اقلام بهداشتی ، تجهیزات مهندسی شامل ۳ دستگاه تانکر آب ، ۴ دستگاه انواع پمپ و کف کش ، و ۵ دستگاه انواع لجن کش بود . همچنین چندین تخته فرش ، پتو و اقلام خوراکی و مواد غذایی دیگر به این منطقه ارسال شد.

صفائیه افزود : در سیل اوایل سال استان اصفهان نیز دچار خسارات زیادی شد که بر اساس بررسی ستاد بحران استان اصفهان و بنیاد مسکن ۷۹۰۰ واحد دچار آسیب دیدگی شدند.بیشترین تعداد واحد های آسیب دیده در شهرستان های سمیرم ، فریدونشهر ، چادگان ، بوئین و میاندشت، و فریدن است. 

وی گفت : باتوجه به هدف اصلی بسیج که کمک رسانی به افراد آسیب پذیر و نیازمند است ما با این رویکرد هماهنگی های لازم با دستگاه های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی استان اصفهان صورت گرفت و اقدامات اولیه با هماهنگی بنیاد مسکن انجام شده است.وی افزود در صورت همکاری کلیه نهاد ها و با اجرای کیفی طرح جهاد همبستگی ملی یعنی دستور سردار غیب پرور که در این طرح هر مسجد کمک برای ساخت یک منزل محروم را عهده دار می شود می توان کسری اعتبارات را جبران نمود و ظرف یکسال انشاء الله تمام این واحد ها را بازسازی نمود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها